benny

אודות בני גל

בני גל, מאסטר בקואצ'ינג, בעל הסמכה MCI, מאמן בשיטת 'האימון היהודי' אותה יזם ופיתח. מייסד בית הספר BSD לאימון יהודי נחשב לאחד המאמנים המובילים בתחומו, אימן למעלה מ-1000 תלמידים ממגזרים שונים בחברה הישראלית, לצד אימון עשרות ארגונים, אנשי עסקים, פוליטיקאים ובעלי תפקידים בכירים.

רקע אישי

גל נולד בארגנטינה ועלה ארצה בגיל שלוש עם אביו ואחיו. הוא גדל בקיבוץ והתחנך על ברכי הסוציאליזם הקיבוצי, את שירותו הצבאי עשה בצנחנים. בתום השירות החל לעסוק בתחום המכירות והשיווק, עם הזמן החל להתוודע לתחום הפרסום. בשנת 1968 פתח משרד הפרסום עצמאי, החל בלימודי מנהל עסקים במכללה למנהל וסיים לימודי פרסום ותקשורת שיווקית.
לצד הצלחתו הכלכלית והחברתית חש גל שמשהו משמעותי חסר בחייו וכך נסללה דרכו אל התשובה והיהדות. בשנת 1973 החל בתהליך חזרה בתשובה, תוך שהוא קוטע את לימודי הקולנוע במינכן, הוא שב ארצה על מנת ללמוד בישיבה. במשך שנה התגורר בביתו של הרב צבי יהודה הכהן קוק, מראשי הציונות הדתית ומאז הוא מחשיב אותו לאביו הרוחני.

סיפורו של בני גל

נולדתי בבואנוס איירס ארגנטינה, סבי וסבתי היגרו מפולין לארגנטינה בין המלחמות. סבי היה צייר, אומן ועורך העיתון היהודי. אבי נשלח על ידי הוריו לארגנטינה, להסדיר למשפחה נתיב בריחה מפולין. המלחמה פרצה, הוריו של אבי עם כל משפחתו נרצחו באושוויץ עם חיסול גטו לודג'.
באחד החלומות הראשונים שחלמתי בחיי, לקח אותי אבא שלי לבנק גדול. מנהל הבנק הוריד אותנו למרתפי הכספות, פתח כספת גדולה, הכניס אליה מטיל זהב ענק ונעל מול פני את הדלת הכבדה. בחלום שאלתי את אבי "מה זה?" והוא השיב לי "זה מיליון דולר". "של מי?" הוספתי לשאול. "שלך". אמר לי אבא. ואז פנה אלי המנהל בקול חשוב: "יש לך בחשבון סגור מיליון דולר בזהב, אני מאחל לך הצלחה בחיים". שמחתי מאד. כשיצאנו אל הרחוב מיהרתי לתאר לאבי מה ניתן לקנות במיליון דולר. הוא חייך, התכופף אלי ואמר: "בני המתוק, את הזהב שראית בכספת אף אחד לא יכול להוציא ממנה. הוא רשום על שמך אך לך אין מפתח לכספת". "ולמנהל?" שאלתי נבוך. "גם לא למנהל! לאף אחד!" "ולך אבא?" "גם לא לי. אבל זה לטובה, כי לאף אחד אין אפשרות לבזבז את האוצר הזה וכך תמיד יהיה לך מיליון דולר בבנק". אמר לי אבי. שאלתי מבולבל, "אבל בשביל מה אני צריך מיליון דולר שאין לי אפשרות ליהנות מהם?" אבא חיבק אותי בחום ואמר "כדי שתמיד תרגיש ותתנהג כמו מיליונר, גם כשלא יהיה לך מה לאכול!"
בשנת 1949 עלינו לארץ, התגלגלנו אחי ואני בבתי יתומים ובמוסדות לילדים עד שהגענו לקיבוץ בית אורן, שם גדלתי. התגייסתי לצנחנים, לחמתי במלחמות, עבדתי ביום ובלילה למדתי. חזרתי בתשובה, הקמתי משפחה מקסימה. בניתי את חיי בשתי ידי ועסק מוביל בתחום הפרסום. פיתחתי מודל מקורי ופורץ דרך באימון יהודי והקמתי בית ספר להכשרת מאמנים. אינני מיליונר, אבל תמיד הרגשתי מיליונר. החלום שחלמתי התגלה כמציאות. וזו מציאות קיימת ואפשרית עבור כל אדם.
גם אתה יכול לנהל את חייך בתחושה קיומית מוחשית, בידיעה שיש לך שפע גדול של ברכה והזדמנויות להצליח ולהכפיל את הצלחתך. אינך זקוק למפתח לכספת, אך אתה זקוק לביטחון שהיא קיימת. לכך מוקדשים חיי, לכך מוקדשים הקורסים שאני עושה, בזה עוסק הספר שכתבתי, לאפשר גם לך לחלום ויותר מכך להגשים את חלומך."

אימון יהודי

במקביל להיותו פרסומאי, החל גל בשנת 92' להתמחות בתחום האימון (Coaching) כמאמן בכיר. בשנת 2005 עזב גל את עולם הפרסום והחליט להקדיש את זמנו ללימוד תורה בבית מדרש "רעוא", לימודי ימימה ובבית הספר לפסיכולוגיה יהודית של הרב גינזבורג, שם ספג את היסודות לפיתוח מודל האימון היהודי. מודל זה נלמד כיום בבית הספר להכשרת מאמנים 'BSD אימון יהודי'. התוכנית מבוססת על כלי אימון שפותחו על פי משנת האר"י ותורת החסידות, להעצמת האדם, גילוי הכוחות הטמונים בו והפיכתם לזמינים ורלוונטיים בחיי היומיום. התוכנית מוכרת על ידי איק"א ולשכת המאמנים הוצגה בוועידת לשכת המאמנים וזכתה להערכה רבה.
בשנת 2013 יצא לאור ספרו "סודות הקואצ'ינג היהודי" שהפך לספר האימון הנמכר ביותר בישראל, תורגם לאנגלית והוכתר כ'בסט סלר' על ידי אמזון. זכויות הספר נרכשו על ידי הוצאת הספרים המובילה בדרום קוריאה, ובקרוב יושק הספר בסיאול, עיר הבירה הקוריאנית.