"אורחי המדור השבוע הם בני גל וספרו היחודי והמקסים "סודות הקואצ'ינג היהודי". מה הייחוד? מנין נובע הקסם? מהחלטתו של המחבר לכתוב "את האימון" ולא "על האימון". משמע, להפוך את הקורא לשותף בלתי נראה לאינטימיות, בחדרו של המאמן. אני מאמצת את הז'אנר. ספר מומלץ!"
לאשה
"בני גל משכיל להביא את שיטת האימון היהודי באמצעות סיפור עלילתי. כך הוא מעביר בצורה מובנית יסודית ומעמיקה, שלב אחר שלב, את שיטת האימון יהודי, שאותה הוא המציא. הספר עושה את העבודה, ומושך לקרוא בו עד לתוצאות. אם אתם בין המתעניינים באימון בכלל ובאימון יהודי בפרט, מדובר בספר חובה, שיגרום גם לכם, קרוב לוודאי, לנוע קדימה!"
מעריב
"אין ספק שזהו ספר מיוחד, מעניין, מעורר מחשבה ואצל חלק מקוראיו בוודאי יניע לפעולה מעשית ואולי לשינוי חיובי בחייהם"
בשבע
"בני גל הוא קיבוצניק, חוזר בתשובה, נחשב לחלוץ הפרסום החרדי, מדריך צניחה, קאוצ'ר. איש מיוחד שכתב ספר מיוחד, המיועד למי שמבקש לעשות שינוי משמעותי בחיים שלו, בכלים של אימון על פי מקורות היהדות".
ידיעות אחרונות
"בני גל מציג בספרו שיטת קואצ'ינג שפיתח בעצמו, המבוססת על חז"ל, קבלת האר"י, תורת המוסר והחסידות, ולדבריו, היא לא לדתיים בלבד. ספרו מגולל עלילה ספרותית, שבה הגיבור הראשי עובר בעצמו תהליך שלם של אימון".
הארץ
"ספר עב כרס המציג תהליך אימון אלטרנטיבי-יהודי, לטרנד הקואצ'ינג העולמי. כמי שעוסקת בתחום האימון התשע השנים האחרונות, נהניתי מזווית הראייה המרעננת, המביאה את תורת האימון דרך עיניים יהודיות. תרגלתי חלק גדול מהתרגילים המוצעים בכל פרק וחוויתי דיוק,מיקוד ובהירות בנוגע לעצמי. אהבתי גם את החדשנות שבספר, בכך שהוא מציע תוספת אינטראקטיבית כמו מצגות, סרטים ודפי עבודה, שניתנות לגישה דרך סריקת ברקודים באמצעות הסמארטפון, דרך נוספת לאפשר לקוראים חוויה מסוג אחר"
חיים אחרים
"אני כותב על הספר מכיוון שאני קורא בו בימים האחרונים ואני מרגיש שהוא מצליח לקחת אותי למחוזות מרתקים. אני מרגיש שיש בו אמירה מעניינת ומרתקת ושהוא כתוב בצורה מיוחדת כל כך שמשרה על הקורא אווירה של שיחה גלוית לב בין הסופר לבין הקורא. יש בו איזו ארומה של כתיבה שלא פגשתי בהרבה מאד ספרים שקראתי. יש בו ערבוב של איזה ריח של המקורות, לצד משב של כתיבה עדכנית. פתאום אתה מבין שגם מילים קצת תל-אביביות, יש בהן המון ממקורות חז"ל".
המבשר
הספר פתח לי את הראש להבין את הפער בין איפה שאני נמצאת לבין המקום שאליו אני אמורה להגיע ולדעת מה לעשות עם הפער הזה בחיים. בעיניי ספר שמשנה את נקודת ההשקפה שלך ומסייע לך לתת כלים מעשיים לשינוי בחיים זה ספר מבורך!
דינה אברמסון, עיתונאית
לא רציתי בכלל לקרוא את הספר הזה בהתחלה, אבל בעלי התעקש ובסוף השתכנעתי. למרות שיש פה דברים שקראתי במקומות אחרים. הספר בגדול קל לקריאה, רשום בצורה ברורה וקלה. ובהחלט שם אור על יותר מכמה עניינים, בעיקר בתחום המשפחה והזוגיות, מפרגנת בכיף וממליצה בחום
אוולין שולמן
ואהבת לרעך כמוך זה כלל גדול בתורה אם נקרא הפוך את המילים 'ואהבת לרעך כמוך ' נקבל כמוך-אני צריך ראשית להתאמן ולהכיר ולהאמין באלוקי שבי לרעך-אחר כך אני יכול להבין ולהאמין כי יש אלוה באחר. ואהבת-ואז אוכל להתחיל ולהבין מה זאת אומרת 'ואהבת את ה אלוקיך ' סודות הקאוצ'ינג היהודי-הינו ספר חובה לכל אדם בכלל ולכל יהודי בפרט. הרוצה להבין באמת 'מה הוא באמת רוצה ' ומה תכליתו בזה העולם ספר יסוד לדרך העבודה של האדם דרך האימון לאמונה שלמה ושמחה
פינחס יאמין
הכל התחיל כשנוריתה פנתה ושאלה אותי אם אני מעוניינת לקרוא ספר על אימון ולחוות דעה על הספר. שמחתי והסכמתי כי כמאמנת אישית אני קוראת הרבה ספרים בנושא. כשקיבלתי את הספר שמחתי עוד יותר. שם הספר: "סודות הקאוצ'ינג היהודי" שם המחבר בני (בנציון) גל. הספר היה מעניין ומרתק. מאוד שמחתי לקרוא את הספר במיוחד כי מאז שנכנסתי למקצוע של אימון אישי חשתי לא פעם בכמיהה למצוא את האקוויוולנטי בין התורות מהמזרח הרחוק – כמו הבודהיזם הזן וכיו"ב לאמונה וליהדות. ניסיתי להסב נושאים מהבודהיזם ליהדות וחשבתי שהיה טוב אם יהיה מי שיוציא ספר שמרכז ומראה את אותם תכנים ביהדות שממנה אני באה וגאה במוצאי. בהרצאות שלי בנושא האימון כשאני מצטטת את חכמי המזרח הרחוק התגובות של הקהל בין היתר הן למה אני הולכת לשם כשיש לך את זה במסורת היהודית? לשם הדגמה המשפט של גליליאו גלילי שאומר" אי אפשר ללמד אדם דבר. ניתן רק לעזור לו לגלות זאת מתוך עצמו " והנה אני מוצאת ציטוט של הרמח"ל (משלנו) שלא בא ללמד לבני האדם דברים שאינם יודעים, אלא רק להזכיר להם את מה שכבר ידוע להם…". מאלף לא? בני פיתח מודל של האימון היהודי. מודל זה נלמד בבית הספר להכשרת מאמנים 'BSD אימון יהודי'. התכנית מבוססת על כלי אימון שפותחו על פי משנת האר"י ותורת החסידות, להעצמת האדם, גילוי הכוחות הטמונים בו והפיכתם לזמינים ורלוונטיים בחיי היומיום. בני משתף את הקורא בתהליך אימון שעבר בעצמו עם התלבטויות פנימיות שעובר בדרך הוא כותב בבהירות מובנת ומעניינת לקוראים בכלל ולמאמנים אישיים בפרט. כאחת שעשתה הסבה מקצועית (ממוסיקה) הזדהיתי עם התלבטויות דומות ונהניתי לקרוא דרך סיפור חייו של בני מהפירסום לאימון האישי. התרשמתי במיוחד מהחלק האחרון שבספר שהוא השיא בסיפור של בני על הגשמת חגיגת הבר מצווה האישית שלו לאחר 50 שנה. בני שגדל בקיבוץ חילוני לא עלה לתורה אלא חגג עם יתר בני הקיבוץ בני גילו מסיבה שהותירה אותו לימים עם תחושה שהפסיד משהו משמעותי בחייו. כאדם שהפך להיות איש דתי חש בחסר הזה וזה התגבר כאשר נכדו עומר עולה לתורה. ומביא אותו להחלטה לעלות לתורה ויהי מה. הוא מתכונן לעמוד במשימה שאינה קלה עבורו כלל ועיקר. הוא נעזר בחבר שיעזור לו בתרגול ובמאמן להתגבר על החששות. נחוש יוצא לדרך כשהשיא כמובן העלייה לתורה בפרשה מאוד משמעותית מבחינתו פרשת "ניצבים". קטע מרגש. בסיפורו בני מוכיח שבאמצעות האימון האישי ניתן להגשים חלומות ולהתמודד בכל גיל ולהגיע להרגשה עילאית מההתמודדות והיכולת להתגבר על הפחדים שהיו לו כמהמורות בדרך. בני מסיים בגילוי שלו מהאימון ומהתהליך שעבר ש"העולם סביבי לא השתנה הדבר היחידי שהשתנה הוא אני". הספר על 18 הפרקים שבו מוליך אותנו בהדרגה ומרחיב את הידע הרוחני יהודי . שהיה חסר במדף הספרים. כמאמנת למדתי רבות ועל כך תודתי למחבר. מאוד מצא חן בעיני שבני מצרף לספר אפליקציה ובה מצגות והכרות עם האדם שמקרבת את הקורא אל המחבר. המצגות ודברי ההסבר ערוכים מאודברור וענייני וזה תורם לקורא המאמן במיוחד כלים לאימון ממקור יהודי. אני ממליצה בחום לחברי המאמנים באשר הם לקרא את "סודות הקאוצ'ינג היהודי" שכן אין לי ספק שגם הם נפגשים עם קהל שצמא לשמוע הגיגים מהחוכמה היהודית.
אביבה רשף, מאמנת אישית ערד